Kontakt +387 63 475 765 | +387 63 815 017 info@udruga-stecak.com Posjetite nas na društvenim mrežama

DJEVOJKE POSJETILE POČITELJ A U MOSTARU IH PRIMIO HRVATSKI ČLAN PREDSJEDNIŠTVA BiH

 

Nakon što su se jučer okupile u Karmelu sv. Ilije na Buškome jezeru, gdje će boraviti do 2. srpnja, sudionice 4. revije tradicijske odjeće i izbora najljepše Hrvatice u narodnoj nošnji izvan RH posjetile su danas Počitelj, gdje je tijekom prijepodneva djevojake u narodnim nošnjama fotografirao poznati bosanskohercegovački fotograf Jasmin Fazlagić. Iako su fotografiranje pratile visoke temperature djevojke su strpljivo čekale završetak cijeloga posla. Nakon toga u ovome starome hercegovačkome gradu upriličen je svečani prijem kod načelnika općine Čapljina dr. Smiljana Vidića, kojemu je nazočio i Ivan Vukadin, načelnik općine Tomislavgrad, koji je kolegi Vidiću zahvalio na dočeku i gostoprimstvu koje je općina Čapljina upriličila za djevojke i njihove pratilje.  Primanju je, uz predstavnike Udruge za očuvanje i promicanje tradicijske  kulture u BiH "Stećak", nazočila i Snježana Jurišić, iz Hrvatske matice iseljenika, kao drugoga organizatora ove manifestacije.

Potom je u Mostaru upriličen svečani prijem u Uredu hrvatskoga člana Predsjedništva BiH dr. Dragana Čovića, kojega su sudionice na ulasku u dvoranu pozdravile starom tradicijskom pjesmom iz Baranje. Dr. Čović se potom rukovao i upoznao sa svim sudionicama i njihovima pratiljama, čestitavši organizatoru na organizaciji jedne ovakve kulturne manifestacije koja kroz povezivanje Hrvata iz svih krajeva svijeta skrbi na očuvanju nacionalnog i kulturnog identiteta. Izrazio je također žaljenje zbog nemogućnosti sudjelovanja na finalnoj večeri 1. srpnja, istodobno obećavši dolazak iduće godine u Tomislavgrad na ovu manifestaciju.

Djevojke će sutra posjetiti Livno (muzej Gorica) a prekosutra Sarajevo.

 

Iz galerije