Kontakt +387 63 475 765 | +387 63 815 017 info@udruga-stecak.com Posjetite nas na društvenim mrežama

„Dani čipkarstva Bosne i Hercegovine – Dijalog žena ostvaren nitima“

Udruga za očuvanje i promicanje tradicijske kulture u Bosni i Hercegovini „Stećak“ u okviru svojih aktivnosti u očuvanju nematerijalne baštine pod pokroviteljstvom gosp. Petra Galića, ministra za prosvjetu, kulturu, šport Hercegbosanske županije organizira


 
Dane čipkarstva Bosne i Hercegovine
Dijalog žena ostvaren nitima

 

Koji će se održati 07. i 08. lipnja/juna 2013. u Karmelu sv. Ilije, na Buškom jezeru, u 19:00 sati.

Uz sudjelovanje čipkarica Udruga/Udruženja žena iz Banja Luke, Drvara, Gračanice, Mostara, Orašja i Tešnja želja nam je potaknuti očuvanje umijeća izrade čipke i razvijati dijalog žena različitih etničkih i religijskih skupina.

Program počinje 07. lipnja/juna 2013. u 19:00 sati otvaranjem Izložbe lepoglavske čipke jedne od tri hrvatske čipke s UNESCO-ve liste zaštićene nematerijalne baštine iz zbirke Ekomuzeja Lepoglava (Hrvatska).

Za čipkarice i goste prigodni program će izvesti:

Kulturno umjetničko udruženje „Sejfullah“ iz Konjica
Etno grupa „Zahumlje“ iz Trebinja
Ženska klapa „Narenta“ iz Mostara.

U subotu 8.lipnja/juna 2013. u 13:00 sati žene iz Udruga/Udruženja iz BiH imati će prodajnu izložbu svojih radova u Eco-selu Grabovica.


Iz galerije